
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 240 mA |
| Output Voltage | 500 mV to 2.5 V |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 139
Distributors
pcbx
Unit Price$8.71087
Ext.Price$8.71087
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.71087 | $8.71087 |
| 10 | $6.87791 | $68.77910 |
| 25 | $6.41454 | $160.36350 |
| 50 | $6.15581 | $307.79050 |
| 100 | $5.90756 | $590.75600 |
| 300 | $5.62866 | $1688.59800 |
| 500 | $5.36297 | $2681.48500 |
| 1000 | $5.30056 | $5300.56000 |
| 3000 | $5.29759 | $15892.77000 |
| 5000 | $5.29458 | $26472.90000 |
